Książki

„Minimalist Baker. Prosto, smacznie, wegańsko.”

2 listopada 2016

„Minimalist Baker. Prosto, smacznie, wegańsko”, czyli 30 minut, jeden garnek, 10 składników…i dwoje ludzi, którzy kochają gotować :) Tak w skrócie można opisać jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie książek tej jesieni.

Historia zaczęła się w 2012 roku, kiedy autorka książki, Dana założyła bloga i postanowiła oczarować ludzi swoimi roślinnymi przepisami. Na blogu pokazała, że można gotować szybko, pysznie i zdrowo. 4 lata później na półki trafiła autorska książka Dany, którą na co dzień na blogu wspiera John (czy ja już gdzieś słyszałam tę historię?!). Na dodatek ta urocza para mieszka w Portland – i jak im nie zazdrościć?

minimalist baker vegan cookbook

minimalist baker vegan cookbookWracając do książki znajdziecie w niej 101 prostych do przygotowania i – co najważniejsze – minimalistycznych przepisów. Minimalistycznych, bo żeby je przygotować potrzebujesz jeden garnek (lub patelnię) i tylko 10 składników. To akurat bardzo odświeżające, bo wiele książek kucharskich odstrasza, czy to ilością produktów, które potrzebujemy by danie przygotować, czy też ich ograniczoną dostępnością. Tu tego nie znajdziecie! Znajdziecie za to przepisy na wegańskie burgery, curry, tiramisu i wiele innych.

To kolejna pozycja, która obala mit o nudnej i wymagającej kuchni wegańskiej udowadniając, że dieta roślinna to coś więcej niż miska sałaty skropiona cytryną. Co więcej książka jest, w stanie zachęcić do gotowania najbardziej oporne przypadki, bo przecież pół godziny to chwila. Jeśli nie przekonuje Cię czas, to na pewno zrobią to zdjęcia i piękne wydanie. Zaczynasz z książką na kanapie i nie ma siły, która Cię na niej zatrzyma, najdalej w połowie będziesz głodna droga czytelniczko, czytelniku, więc prędzej czy później wylądujesz w kuchni przygotowując wegański popcorn. I dobrze!

Książkę możecie kupić tutaj >> Minimalist baker. Prosto, smacznie, wegańsko.

minimalist baker vegan cookbook

 

 

2 komentarze

  • Odpowiedz Asia 3 listopada 2016 at 08:38

    Ja tu staram się oszczędzać na książkach kucharskich, a Ty takie cudności polecasz – szybkie dania, bez mięsa i pięknie wydana… Jak żyć?

    • Odpowiedz Vegeaddicted 3 listopada 2016 at 08:56

      Nie mam litości :D jest fantastyczna Asiu, a święta się zbliżają – pomóż bliskim dokonać dobrego wyboru ;)

    Odpowiedz